Підпірні стінки і сходи

Підпірні стінки і сходи.

Підпірні стінки використовуються для того, щоб на ділянці в місцях перепаду рельєфу не виникало проблем зі з'єднанням рівнів і ділянок,. В ландшафтному проектуванні і ландшафтному дизайні підпірні стінки відіграють важливу роль - з їх допомогою можна створити цікаві композиції та перспективи, а також завершений вигляд саду. Як правило, матеріалом для створення підпірних стінок служать граніт, вапняк, піщаник. У деяких випадках професіонали радять використовувати бетонні або цегляні блоки з декоративним плитковий покриттям. Можливе виготовлення підпірних стінок з дерева. Підпірні стінки можуть закладатися на висоту в межах від 0,3 до 2,5 метрів. Необхідно, щоб проектування підпірних стінок абсолютно відповідало проекту ділянки щодо вертикальних ліній.

Підпірні стінки
Пристрій підпірних стінок включає в себе кілька конструктивних деталей основа (фундамент), «тіло» підпірної стінки, водовідвідна система. Підставу підпірної стінки повинно бути виконано з міцних матеріалів, величина фундаменту прямим чином залежить від висоти конструкції. Необхідно, щоб підпірні стінки була міцною і здатною стримувати грунт. Завжди потрібно пам'ятати, що тиск грунту значно посилюється під час проникнення в нього вологи. Для цього передбачається водовідвідна система, що включає в себе дренажні отвори (труби), які виходять у нижній частині стінки і забезпечують неможливість її руйнування або розмиву фундаменту. Для дренажу підпірних стінок також використовується щебінь. Для того щоб між стінкою і прилеглим грунтом не збиралася вода і не руйнували конструкцію, використовується крупнозернистою пісок, який заповнює простір між «тілом» стінки і грунтом. Уздовж підстави стінки прокладаються дренажні труби, діаметр яких становить біля 100мм.
Підпірні стінки і рослини
«Тіло» підпірної стінки може служити для встановлення на ньому різних декоративних елементів - лави, фонтанів, сходів і т.д. Для прикраси підпірної стінки використовують плитку, дрібні камінці, велику гальку. Якщо підпірні стінки розташована на місці різкого перепаду між терасами, то цілком можливо використовувати поєднання квітів та декоративних рослин для її прикраси. Підпірні стінки є гармонійним фоном для газону або майданчика. Найчастіше використовується вертикальне озеленення підпірних стінок, однак стінка повинна була покрита негладким матеріалом, щоб виткові рослини могли б на ній закріпитися.
Підпірні стінки і сходи

Для сполучення між різними рівнями на ділянці використовуються сходи. Сходи можуть бути встановлені при нахилі між ділянками різної висоти понад 90 градусів. Замовник сам вирішує, якою буде ширина сходів, проте, ширина сходини не може бути менше 75 см. Необхідно, щоб сходи була зручними для спуску і підйому, і тому висота сходини та її ширина узгоджуються з побажаннями замовника і встановленими нормами. Нахил ступенів щодо вищестоящої повинен становити близько 10 градусів.
Підпірні стінки і сходи
Для виготовлення сходів використовуються різноманітні природні і штучні матеріали: камінь (піщаник, граніт, мармур, вапняк), дерево, цемент, бетон і т.д. Для установки сходів необхідно здійснити планування укосу у відповідності з особливостями сходів. В основу сходів укладається шар крупного піску (близько 20 см), після чого його ущільнюють. Для укладання сходів насипають основу з щебеню, на який встановлюється плитка. Після чого на плитки укладається основний матеріал, який потім також ущільнюється.

Для пристрою сходів на доріжках використовують камінь і дерево, яке має пройти спеціальну обробку матеріалами, які перешкоджають гниттю і руйнуванню. При влаштуванні сходів з каменю або дерева необхідно провести ретельне і міцне ущільнення щебеню, на яку наноситься розчин з цементу і піску шаром 7-10см. Строго за встановленими розмітками розташовуються кам'яні плити або дерев'яні форми.
Підпірні стінки і сходи


Ви читаєте повну версію - "Підпірні стінки і сходи"

Можливі варіанти знаходження - "підпірні стінки і сходи, подпорные стенки и лестницы"

Роздрукувати - "Підпірні стінки і сходи">Рекомендуємо переглянути