Системи автоматичного поливу

Системи автоматичного поливу

Автоматичні системи поливу не вимагають участі людини у зрошенні. Хіба що восени, коли систему потрібно "законсервувати", і навесні - "розконсервувати". На полив не потрібно витрачати ні часу, ні сил: система сама включиться, поллє в потрібному обсязі рослини і відключиться. Кількість води дозується, а сам процес поливу контролюється комп'ютером.

Характеристика системи автополиву

Автоматична система поливу складається з труб, дощувачів, електромагнітних клапанів та блоку управління (мікрокомп'ютера). Труби, дощувачі та клапани мають у своєму розпорядженні в землі, а блок управління - або в приміщенні будинку, або в спеціально побудованому споруді. Серце системи - контролер блоку управління. У нього закладається програма, яка і управляє поливом. До блоку може бути підключена міні-метеостанція, яка визначає режим поливу в залежності від погодних умов. У заданий час за сигналом контролера відкривається електромагнітний клапан, та струм води спрямовується до дощувачів, які під його впливом висуваються з-під землі, і починається полив. Залежно від типу дощувачів полив може бути різних типів, смуга  обертання, розбита стрічка дощу або хмара водяних бризок у замовленому секторі кола. Після того, як кожна ділянка отримає свою норму поливу, програма відключить клапан, зупинить потік води і дощувачі підуть під землю.

Система автоматичного поливу 2

Визначитися з джерелом водопостачання.

Ним може стати свердловина, водопровід чи водойма. Далі вивчаються гідрогеологічні особливості грунту. Після цього складається план, в якому зазначаються дерева, будівлі, місця прокладки труб і дощуватель із зазначенням їх типу; області охоплення, а також зони з однаковим режимом поливу. Після складання плану системи поливу виконується гідравлічний розрахунок, опрделяется кількість і тип дощуватель. Далі, трасує місцевість. Труби закладають не глибше 30-40 см, а траси повинні проходити так, щоб ймовірність їх пошкодження була зведена до мінімуму. Варіантів укладання труб два. Можна закопувати їх у землю до того, як завезли верхній шар родючого грунту й поклали газон, а можна після посадки рослин. Власники будинків, в більшості вважають за краще перший варіант: краще засипати верхній шар грунту, розкласти на поверхні труби, посадити дерева та чагарники, а потім вирити траншеї, змонтувати систему, покласти її в лунки і засипати землею. При такому розкладі і дощувачі ніяк не будуть порушені, і труби при викопуванні лунок для дерев не ушкодяться

Система автоматичного поливу
Оптимальний час і середні норми поливу
Поливати рослини краще пізно ввечері, вночі або рано вранці. Ні в якому разі не можна поливати рослини в спекотний полудень: вони загинуть. Середній час поливу складає: для газону - приблизно 20 хвилин, для квітів - 7-10 хвилин,
для чагарників і дерев - від I до 4 годин.
Для газонів і квітників оптимально мелкодісперсіонное дощування, для чагарників та плодових дерев - крапельне зрошення. Більш точні норми поливу залежать багато в чому від типу рослин і фази їх розвитку, точності регулювання водного режиму, Водовіддача агротехніки і стану грунту.


Ви читаєте повну версію - "Системи автоматичного поливу"

Можливі варіанти знаходження - "sistemа avtomatichnogo polivа, автоматична система поливу рослин, "

Роздрукувати - "Системи автоматичного поливу">



Рекомендуємо переглянути