Освітлення

Освітлення
За допомогою сучасного освітлювального обладнання можна домогтися незвичних світлових ефектів. Використання кольорових фільтрів або джерел світла - один з варіантів створення динамічного оригінального образу. Світлодинамічні прилади, які змінюють колір випромінювана світла і його інтенсивність за програмою, закладеною користувачем, дозволяють в секунди змінити фасад будівлі або будь-який інший елемент у заданий колір. Будь-який об'єкт, освітлення якого виконано з використанням змінювального освітлення, неодмінно привертає до себе увагу.
Для зовнішнього освітлення випускається безліч найрізноманітніших світильників - від традиційних ліхтарів і ліхтариків різної висоти до скловолокна з торцевим освітленням; від моделей, що містяться на землі (світить вгору), та також цікаві ті що підвішуються на дерева. Підсвічування фасадів також відіграє принципову роль. Без цього ваш будинок буде архітектурою лише вдень. При замовленні або купівлі проекту котеджу потрібно обов'язково домагатися від архітекторів включення такого розділу як нічний.
Створюючи на своїй заміській ділянці затишні куточки, будуючи ажурні альтанки і розбиваючи клумби з рідкісними квітами, не забувайте, що день змінює ніч і вашому ландшафту також потрібне освітлення.

Зовнішнє освітлення

Зовнішнє освітлення включає в себе кілька видів освітлення:
Охоронне освітлення: створення ефекту присутності, відеоспостереження.
Функціональне освітлення: повсякденне освітлення доріжок, мосточків, сходів.
Архітектурне освітлення: підсвічування будівель, фасадів, колон.
Декоративне освітлення: цікава гра світла й тіні.
Святкове освітлення: нарядні освітлення фасадів, дерев.
Тепер розглянемо кожен вид окремо:
Охоронне освітлення
Охоронне освітлення застосовується для освітлення периметра ділянки, а також тих місць, які повинні знаходитися під відеоспостереженням. Працюючи від сутінковіх фотодатчиків або реле часу, охоронне освітлення створює ефект присутності на дільниці людей. Автономний режим, не передбачає постійної уваги з боку господаря будинку.
Функціональне освітлення
Функціональне освітлення - це в першу чергу безпеку і довговічність, а також зручність в експлуатації й обслуговуванні. Наприклад, дорожнє покриття повинне мати достатню освітлюваність, щоб пересуватися по ньому було легко і приємно. Важливо уникати подразнюючої ефекту засліплення. Боротися з цією проблемою сьогодні допомагають світильники з ефектом відбиття світла. Правильно вибраний дизайн світильників не повинен порушувати композиційне рішення в цілому. Також необхідно враховувати і сезонні фактори. Так як прилади функціонального освітлення використовуються і в зимовий час, то вони повинні знаходитися над сніговим покровом і виконані з морозостійкого матеріалу з достатнім рівнем захисту.
Архітектурне підсвітлення
Найбільш простий прийом в архітектурній підсвічуванню - прийом загального заливаючого освітлення, при якому нічний вигляд об'єкту найбільшою мірою подібний до денного. Більш складний прийом - це виділення світлових акцентів, створення світлового малюнка на площинах стін вашого будинку, підкреслення оригінальних задумів архітектора.
Декоративне освітлення
Увазі гру світла й тіні в тих красивих куточках, які створені для приємного відпочинку. Однак саме тут хотілося б відзначити правильний підбір обладнання і світла по спектральним характеристиками (світло буває тепле та холодне). Так, наприклад, блакитна і звичайна ялинка дивовижно виглядають в променях холодного світла, а ось туя особливий та казковий вигляд матиме в променях теплого світла.
Святкове освітлення
Святкове освітлення - включає в себе нарядне та модне підсвічування фасадів, дерев і різних елементів вашої ділянки при проведенні свят або урочистостей. Така підсвічування допоможуть створити неповторну атмосферу свята і справити незабутнє враження на Ваших гостей.

Декілька слів про сам процес налаштування освітлення.
Існує декілька етапів цього процесу:
Проектування (концепції освітлення та технічної частини його забезпечення).
Монтаж (електропроводка та встановлення світильника).
Пуско-налагоджувальні роботи.

 Проектування
Проектування поділяється на два взаємозалежних етапи, проектування концепції освітлення та проектування технічної частини його забезпечення.
Концепцію освітлення пропонує ландшафтний дизайнер і узгоджує її з замовником.
Доручивши справу дизайнеру по освітленню, можна бути впевненим у правильності вибору місця розташування джерел світла та очікуваного ефекту. Спеціаліст з світлотехніки може запропонувати не тільки традиційні світильники, але й нові, наприклад волоконнооптичні. Хоча замовник не завжди розуміє, що для чого потрібно, завдання дизайнера - переконати у необхідності використання світла як архітектурного елемента саду.
Схема освітлення ділянки входить до складу загального проекту, всі нюанси обговорюються на стадії узгодження, і цього цілком достатньо більшості дизайнерів та їхніх замовників. Для наочності клієнт може ознайомитися з проектом спочатку на моніторі комп'ютера, один із запропонованих послуг - комп'ютерна реалізація проекту освітлення в 3D-графіці.
Проектування технічної частині забезпечення концепції освітлення залучаються кваліфіковані електрики, тобто люди повинні мати ліцензію на проведення робіт, пов'язаних з електрикою. Згідно з попередніми опрацювання виділяються основні лінії (контуру) світильників, враховуються також, що не всі світильники будуть працювати всю ніч, а лише деякі, будуть освітлювати шлях до певних зон і лише тоді, коли ними необхідно скористатися. Можливо і створення декоративного підсвічування: воно буде оригінальним і несподіваним сюрпризом до свята,  звичайно, таке освітлення не буде працювати постійно, а по бажанню. Перш за все, необхідно виділити дві групи садових світильників, що різняться за принципом монтажу електропроводки: низьковольтні з напругою 12 В (постійного струму) і 24 В (постійного і змінного струму) та високовольтні 220 В.
На що потрібно звернути увагу при виборі і установці (монтажу), що потрібно ретельно підібрати?
• Обладнання електричної захисту, що забезпечує автоматичне відключення при перевантаженні.
• перетин електричного дроту, живлячої лампи світильників, - його товщина повинна відповідати потужності навантаження (у цьому випадку нагрів струмопровідних буде мінімальним).
• Важливо використовувати лампи розжарювання в світильниках тієї потужності, яка вказана в паспортних даних, так як при використанні ламп потужніших можливий перенагрів і деформація патронів (а в деяких випадках і плафонів або їх пластмасових частин).

Також при проектуванні істотну роль грають обмеження. Наприклад, за відпущеної на освітлення потужності. Тут уже доводиться знову переглядати концепцію освітлення: десь знижувати освітленість, а десь прибирати частину світильників і т.п. Так, що проектування складний Ітеративний (латин. iterativus — повторювання) процес - в результаті чого, з'являється зважене продумане рішення складного дизайнерського і технічного завдання.
Монтаж освітленняМонтаж
Монтаж в свою чергу включає в себе два етапи: електропроводка та встановлення світильників. Розводка високовольтного кабелю здійснюється при виконанні наступних вимог: дріт необхідний з подвійною ізоляцією, використання при розведення захисного рукава (металевої гофри або азбестоцементних труб), глибина залягання кабелю не менше 0,7 м. При прокладанні низьковольтного кабелю все набагато простіше: його просто декорують або зовсім небагато поглиблюють в землю, щоб він не був помітний. Це зумовлено ще й тим, що низьковольтне освітлення, як правило, мобільне (прожектори на ніжках) - його можна в будь-який момент переставити або прибрати.
При підводці електричного кабелю необхідний запас довжиною близько 30-40 см ( «коса», яку необхідно заховати в тілі свічника) - в подальшому це позбавить від несподіваних сюрпризів при підключенні. Під світильник необхідно бетонний настіл (щебінь-пісок-бетон).
Як правило, стовпи світильників мають заставні елементи (своєрідний майданчик з отворами під болти). Підготувавши основу під стовп, не чекаючи повного затвердіння бетону, необхідно взяти світильник, «виставити» його перпендикулярно, використовуючи рівень, і в отворах закладеного елемента намітити розташування анкерних болтів. Потім вставити в бетон болти з таким розрахунком, щоб їх довжини вистачило для закручування зверху гайки.
Якщо світильник не має закладеного елементу, то товщину бетонної основи збільшують і в підсохший бетон встановлюють сам стовп, правильно орієнтуючи його.
Пуско-налагоджувальні роботи
При проведенні пуско-налагоджувальних робіт проводится налаштування світлотехнічних систем, визначається і закріплюється спрямованість і освітленість прожекторів і світильників, здійснюються зміни в проекті і виправляються допущені при монтажі помилки.

Освітлення
Освітлення
Освітлення
Освітлення

 


Ви читаєте повну версію - "Освітлення"

Можливі варіанти знаходження - "osvitlennya, funkcionalne osvitlennya, arhitecturne osvitlennya, dekoratyvne osvitlennya, sviatkove osvitlennya"

Роздрукувати - "Освітлення">



Рекомендуємо переглянути


Олег Непомнящий

Доброго дня!
Пропонуємо до вашої уваги спеціальну пропозицію по продукції німецької компанії Steinigke Showtechnic
З 1.07.2010р. до 1.09.2010р. ви матимете вигідні умови при купівлі товарів аудіо і відео техніки, освітлювальної техніки, шоу техніки, штучних рослин.