Ескізне проектування

Ескізне проектуванняЕскізне проектування

Ескізне проектування - перша і, мабуть, найбільш важливіша стадія ландшафтного проектування. На цій стадії можна розглянути різні варіанти майбутнього вигляду території, ретельно все перевірити і узгодити і вибрати один самий цікавий варіант, над яким і буде йти вся подальша робота з озеленення та благоустрою.

Ескізне проектування припускає активну участь у роботі замовника ландшафтного дизайну. Саме на його вимоги, побажання та смаки головним чином орієнтуються розробники ескізного проекту ландшафтного дизайну. Дизайнери дають замовникові консультації та поради, обговорюють з ним спільне бачення майбутнього ландшафту та конкретні деталі, пропонують йому різні варіанти ескізів, але вирішальне слово на даній стадії, як правило, залишається за клієнтом.

Саме замовник вибирає тип рослинності, яка повинна переважати на території озелення, стиль майбутнього саду, парку та інших зелених насаджень, а також характер малих архітектурних форм, декоративних композицій, садових меблів та інших елементів оформлення ландшафту.

Задача дизайнера на етапі ескізного проектування - сумістити вимоги і бажання замовника з реальними можливостями території - її рельєфом, освітлення, будовою грунтів і характером зволоження. Так, від вихідного стану рельєфу залежить необхідність його вирівнювання або навпаки, створення штучних височини та поглиблень, а також можливість використання в дизайні природних нерівностей рельєфу. Характер освітленості зумовлює схему розміщення джерел штучного світла, а також можливість вирощування тих чи інших рослин.

Ще більшою мірою можливість посадки певних рослин залежить від характеру ґрунтів. Якщо ґрунти, існуючі на території озелення, не відповідають потребам обраних рослин, то доведеться або завозити грунт, вносити добрива або вапно та можливо відмовлятися від рослин, які погано ростуть в даних умовах.

Від рівня і характеру зволоження території, а також сезонних особливостей зволоження, залежить необхідність установки систем штучного поливу або навпаки, проведення дренажних робіт. Все це необхідно враховувати вже на стадії ескізного проектування - інакше довелося б надто багато переробляти на наступних етапах, несподівано виявивши, що рішення, задумані в ескізному варіанті, не можуть бути реалізовані на місцевості. Результатом вивчення всіх названих аспектів, а також і з розряду інших - складається загальна концепція ландшафтного дизайну території. На її основі розробляються документи, які представляються замовнику для проміжного та остаточного узгодження. До числа цих документів відносяться: Форескіз, який являє собою план ділянки з поділом на функціональні зони (зелені зони, доріжки, водойми, майданчики для ігор та для відпочинку і т.д.) Перспективні зображення основних видових точок, що дають уявлення, як територія буде виглядати при огляді з найбільш ефектних точок. Композиційні ескізи, тобто малюнки, що відображають вигляд окремих елементів майбутнього ландшафту. Це можуть бути групи рослин, декоративні композиції, малі архітектурні форми, будинки та споруди, вписані в ландшафт. А головна мета таких ескізів - дати замовнику загальне уявлення про концепцію та стиль майбутнього ландшафтного дизайну. Комп'ютерні ескізи в 3D, які дозволяють заздалегідь побачити в і достовірно оцінити, як буде виглядати територія після завершення усіх робіт на місцевості.

Всі ескізи дизайну ландшафту, як правило, надаються в кількох варіантах, з яких вибирається один. Цей останній, погоджений та затверджений замовником, і стає основою для подальших робіт з ландшафтного проектування.

Ескізне проектування
Ескізне проектування
Ескізне проектування
Ескізне проектування


Ви читаєте повну версію - "Ескізне проектування"

Можливі варіанти знаходження - "eskizne proektuvannya, eskiz, ескіз проекту"

Роздрукувати - "Ескізне проектування">Рекомендуємо переглянути


СТЕФАН

отлично, красота то какая.