Альпінарій

АльпінарійАльпінарій

Альпійська гірка - це ділянка саду з штучним спорудженням з каміння і рослин високогірної флори. Цей улюблений багатьма елемент ландшафтного дизайну бере свій початок і назву високо в горах, де в кам’яних ущелинах поселяються рослини, що вражають різноманітністю форм і забарвленням кольорів. Головним прикрашаючим фактором таких куточків є камінь, а рослини лише доповнюють і обрамляють кам’яні брили. Наслідуючи природу, людина стала споруджувати альпійські гірки, відмовляючись від великих рослин і знаходячи красу у природній формі каміння, навіть у щілинах і тріщинах.

Можливих рішень при створенні гірки багато, все залежить від поставлених естетичних завдань. Хтось  влаштовує ущелини, хтось терасу, плато або кам'янисту стежку. Одному мил джерело в альпінарії, а іншому водоспад.

У японських моделях переважають каміння та пісок, а в європейських перевага віддається пишно квітучій рослинності.

Гарна альпійська гірка - це особливий мікросвіт, завжди точно знайдений неповторний образ в природі. Це складна споруда, успіх побудови якої цілком залежить від дотримання ряду правил та принципів. Вода надає альпінарію свіжість, не кажучи вже про її фізіологічне значення в житті рослин. Не біда, якщо в альпінарії немає природного джерела - можна зробити штучний.

В якості зеленої основи для альпійської гірки, як правило, обираються хвойні або листяні низькорослі кущі та дерева, злаки, ґрунтопокривні багаторічні рослини, цибулинні культури і папороті.

 

 

Альпійська гірка
Альпійська гірка
Альпійська гірка
Альпійська гірка

 


Ви читаєте повну версію - "Альпінарій"

Можливі варіанти знаходження - "alpinarij, альпінарій, створення альпінарія"

Роздрукувати - "Альпінарій">Рекомендуємо переглянути


Аня

очень полезная статья, она помогла мне в планировке собственного уголка природы, подходящего лично мне. огромное спасибо автору!