УкрЛендс / Японський сад

Японський сад

 

Японці - люди особливі. Вони довіряють своє життя і долю - правилам геометрії, природним стихіям. Вони свято вірять, що згода з традиціями привнесе в їхнє життя добробут і красу. А правильно розташовані елементи композиції допоможуть досягти гармонії людини з природою і самим собою.
Схожих поглядів дотримується всі хто поважає і хоче бути поєднаним з природою та японським світоглядом. Завжди не очікувано та приємно бачити прибудинкову територію у вигляді невеликого японського куточка – який гармонічно та природно вписується в ландшафт .

японський куточок

Форма даної ділянки - невеликий правильний чотирикутник.
За основу в роботі взяті наступні принципи: наслідування природного ландшафту; нерівність і несиметричність; неповторність елементів композиції саду; незавершеність; непарна кількість елементів.

Особливе місце в японському саду займає вода: невеликі витончені ставки, струмки та штучні водоспади. Вода на даній ділянці представлена у вигляді водойми і символічно у вигляді сухого струмка, плавно спадаючого до квітників і клумб.
Инь - Янь

Японський символ Інь-Янь на ділянці вирішили зобразити за допомогою гравійної відсипання. Цей символ не випадковий, адже мудреці і філософи Давнього Сходу вважали, що все у Всесвіті підпорядковане дії позитивних і негативних начал. Вони створили теорію Інь-Ян - теорію єдності протилежностей як рівноцінне визначення протилежних якостей. Як відомо, японський сад рясніє камінням. Не винятком став і цей сад, хоч і розташований він на території українських земель. Особлива увага приділяється формі, кольору, фактурою і походженням каменю, і має глибоко символічне значення. Ландшафтний архітектор підійшов до питання вибору каменів дуже ретельно і розмістив їх на ділянці, згідно японського фехтування розміщення каменів: зліва направо. Так був облаштований кам'янистий схил в далекому куточку саду. При цьому у кожного елемента своя - солююча партія на ділянці. Так, завдяки вдалому компонуванню всіх елементів, було організовано практичний простір ділянки.
Японський сад

25 октября 2009
Вернуться назад