УкрЛендс / Сухий струмок

Сухий струмок

Сухий струмок

Струмок являє собою неширокий потік води, що має звивисте русло. Щоб створити його, зовсім необов'язково мати ділянку на схилі і багато місця. На рівній горизонтальній поверхні зазвичай влаштовують потік рівнинного типу, що має дуже звивисте русло. На ділянці з ухилом закладають гірський струмок з кам’янистим ложем. Струмкова вода прекрасно поєднується з суворої статикою альпінарію.
Сухий струмок

Популярність таких струмків цілком зрозуміла. Якщо створення водойм недоцільна через якісь причини, сухий струмок може символізувати воду. З точки зору дизайну такий струмок несе в собі те ж ідейне навантаження, що й вода - не тільки створює контраст по сусідству зі зростаючими по берегах рослинами, але підпорядковує ландшафт в єдиний лейтмотив, дозволяючи використовувати рослини, які в природних умовах ростуть біля води. Вміло створений сухий струмок може створювати відчуття, що вода в ньому тільки що висохла, і випадковий дощ знову поверне його до життя.
Прокладанням шляху потічка по ділянці, можна відразу вирішити декілька планувальних проблем: об'єднати різні зони ділянки, замаскувати камінням та галькою невдалі місця, наприклад каналізаційні люки, упорядкувати прогулянкові доріжки. Крім того, струмок можна використовувати як дренажну канавку. А будь-який квітник на його фоні стає колоритним і яскравішим.
Такий гарний штучний струмочок можна спорудити на будь-який смак, в будь-якому саду і з куди меншими витратами. Це нескладно і недорого. Вам не потрібно ні джерело води, ні пониження рельєфу. Головне згадати, як виглядає природний струмок, і слідувати за природою. Але не тільки грошові витрати мають значення. Доглядати за сухим струмком куди простіше. Ні тобі нескінченних проблем з водоростями, які постійно розростаються у водоймах, ні засмічення системи подачі води, відкладеннями вапна, ні дорогої системи з перекачування води.

Планування

При плануванні сухого струмка слід неодмінно враховувати форму садового ділянки. Вузький, трохи звивистий струмочок поглиблює простір зорового сприйняття, тому маленький ділянка буде здаватися більшою, ніж вона є насправді.

Щоб отримати ідеальну форму струмка, скористайтеся нашим радою. Насипте по передбачуваному контуру водойми пісок і перевірте на собі ефект дії форми. Змінюючи за потребою контур, ви без зайвих витрат підберете саме ту, яка найбільше підходить для вашого саду. Причому краще, щоб ширина струмка в різних місцях була неоднаковою. Визначившись з формою і розміром, ви зможете точно оцінити і потреба в матеріалі. Вибір різних видів каменю досить великий. Можна використовувати щебінь або гальку, куплені на будівельному ринку.
 
Природний вигляд струмку надають кам’яні породи. Якщо передбачається імітувати воду не тільки контурами струмка, але й блиском поверхні, то краще вибрати гладенькі, плоскі камінці. Обвітрені і обточені водою брили підійдуть для берегів, світлі - для імітації водоспадів і порогів. Якщо вам хочеться, щоб ложе потічка було сіро-блакитним, вибирайте сланець, гнейс або базальт. Граніт має червонувато-коричневі, зеленуваті і сірі відтінки. Вапняк і благородний білий мармур дадуть можливість розставити у вашому струмку світлі акценти. Любителям синього кольору пропонуємо пофарбувати кілька каменів синьою водостійкою фарбою. Красивого ефекту можна досягти і за допомогою округлих блискучих камінців та скляних кульок. Розкладені серед пофарбованих синіх каміння, вони змусять струмочок мерехтить таємничим світлом. Приголомшливо виглядають скляні гранули, розпорошились рівним шаром по майданчику і створюють ілюзію синювато водної гладі. На квадратний метр поверхні вам знадобиться близько 5 кг скляних гранул.
Сухий струмок

Наші працівники створять сухий струмок  будь якої складності та розміру.

Будівництво
Як ми вже сказали, починати будівництво потрібно з вибору каміння. Потім намічаються контури майбутнього струмка і викопувати корито як для пішохідної доріжки - 10-20 см

глибиною. Дно застеляють темним матеріалом типу нутрасіл для запобігання проростання бур'янів (якщо струмок невеликий і неширокий, можна обійтися і без плівки для вистилання ложа водойми). Після цього приступають до укладанні каменів.
 Головне правило укладання - лаконічність і помірність
17 августа 2009
Вернуться назад