УкрЛендс / Розарій

Розарій

кущ трояндиРозарій

Професійна насадження трояндових кущів включає в себе декілька етапів. Для посадки троянд грунт повинний бути наповнений корисними речовинами, тому добре заздалегідь внести в нього добрива. Найкраще троянди приймаються в холодний період між пізньою осінню і ранньою весною.

Отже, Ви замовили бажаний сорт троянд. Якщо при перевезенні коріння кущів трохи підсохли, то варто помістити їх у воду на 24 години. В тепличних умовах необхідно висаджувати виключно міцні кущі - однорічки, які мають від двох стебел і більше. При посадці стебла рослини необхідно скоротити до 20-25 см від коренів, довші з яких також слід обрізати до основної довжини. Необхідно звільнити коріння від прилиплої глини, так як залишки її на коренях не дозволяють молодим корінцям рости і зміцнюватися.

Приступаючи до посадки, не забудьте зробити видалення слабких стебел, так вони не будуть заважати росту здорових. Викопавши ямку для куща, розташуйте коріння рівномірно і засипте землею так, щоб вона потрапила між коренів куща. Не варто зловживати занадто глибокою посадкою куща в землю, бо це може спричинити до відторгнення рослини. Занадто висока посадка також призводить до небажаних результатів. Земля повинна щільно прилягати до коренів і її потрібно втоптати руками. Щоб вічка (бруньки) утворилися як можна швидше, то кущ можна трохи присипати землею, приблизно на третину, не допускаючи щільного прилягання її до стебла. Потім її просто акуратно збирають.

Розарій після проведення висадження кущів їх необхідно рясно полити, використовуючи від 15 до 20 літрів води на площу 1 кв.м. У майбутньому кущі потріюно буде збризкувати теплою водою (близько 20 градусів) три-п'ять разів на день. Такі процедури допоможуть швидше з'явитися першим зеленим листочкам. До того, як вони з'являться необхідно, щоб температура повітря в теплиці не опускалася нижче 5º, і якщо можливо, не нижче +8º в грунті. Після появи бруньок, поливати кущі можна 1-2 рази на тиждень. Не слід проводити полив після обіду, Ваші троянди можуть вразити шкідники такі як борошниста роса, що може призвести до загибелі кущів. У зимовий час не потрібно занадто сильно поливати кущі, так як це може викликати загнивання коренів.

Через деякий час потрібно розрихлити землю навколо куща і провести мульчування перегноєм або торфом.

Дотримання правильного температурного режиму дуже важливо для гарного росту троянд. Вважається, що температура в теплиці повинна бути не нижче 15 градусів вночі, і не вище 21º в день. Температура грунту не повинна бути нижче 16 градусів навіть узимку. Коли з часу посадки троянд пройде близько двох тижнів, то температуру в теплиці необхідно підвищити до 12º, а в наступні три тижні підвищувати поступово до 19-20º. Занадто низькі і дуже високі температури однаково негативно впливають на розвиток кущів троянд. При зниженні відповідної температури до коренів погано надходять волога і необхідні для росту речовини, а при надмірному підвищенні зростання кущів сповільнюється, стебла слабшають, а квіти в’януть. Необхідно також забезпечувати кущі достатньою кількістю світла, особливо в зимовий період.

Потрібно стежити і за вологістю повітря в теплиці. Можна придбати спеціальні прилади які вимірюють вологість, яка не повинна перевищувати 70 - 80%. При підвищеній вологості проводиться провітрювання теплиці, потрібно стежити при цьому за температурою, щоб не переохолодити рослини. У весняний та літній періоди температура може досягати +25 +30 градусів, але не можна допускати її різких перепадів.

До тих пір, поки у троянд не з'являться сильні впевнені пагони і не відбудеться міцне вкорінення, вони не мають потреби в додатковому прикорму. Підживлення кущів в перші місяці після посадки може призвести до надмірного вмісту солей в грунті, що в свою чергу, не дозволить молодим корінню зміцнитися. Кущ може серйозно захворіти і навіть загинути.

Комфортні умови для кущів троянд в теплиці дуже важливі. Щоб був гарний врожай троянд протягом багатьох років, в перший рік життя кущів необхідно подбати і про їх правильне формування. Кущі повинні бути сильні та здорові, зі стеблами, що мають гарну розгалужену систему. Часто з'являються так звані сліпі пагони, які не дають квітів, їх треба видаляти. Якщо сліпі пагони сильно розвинені, можна видалити їх основну частину, залишаючи кілька листків з пелюстками, які дадуть в майбутньому квіткові пагони.

Після отримання першого осіннього врожаю, потрібнопровести операцію по обрізці стебел. Проведення обрізки залежить від стану кущів, від їх сорту і часу зрізання квітів. Відстань від землі до рівня обрізки повинно бути не менше 40 - 50 см,  на кожному стовпі має залишатися не менше двох - трьох здорових паростків. Вважається, що операція проведена вдало, якщо на площі в один квадратний метр залишається до тридцяти пагонів, які зможуть принести наступний врожай троянд.

У майбутньому осіннє обрізання добре проводити на тих пагонах, які виросли в липні - серпні. Для того, щоб отримати урожай квітів взимку, потрібно обрізати стебла до тих пагонів, які з'явилися в червні - липні. Після зрізу квітки на стеблі повинні залишитися два повноцінних листка з кількома прилистками, і два - три молодих листка на початку пагона. Чим вище провести обрізання, тим скоріше на стеблі утворюються нові бруньки.

Однак не можна забувати, що надто часта висока обрізка кущів призводить до зростання тонких і довгих стебел. Їх подальша обрізка може дуже негативно вплинути на кількість квітів на цих кущах. Також ні в якому разі не можна часто зрізати пагони з великою кількістю листя, від цього кущ слабшає. Якщо у Вас не вистачає часу на правильне обрізання, можна залишити квіти на кущі і дозволити їм відцвісти. Це буде більш гармонійне та правильне рішення. Після того, як троянда відцвіла її можна зрізати там, де росте перший міцний лист з декількома прилистками.
Розарій - насадження кущів троянд
троянди
6 августа 2009
Вернуться назад